برگ عبائی


برگ عبائی ، سمبل مقاومت گیاهان آپارتمانی
برگ عبایی

برگ عبایی

Aspidistra
گیاه عبایی بومی شرق دوراست و در قرن نوزدهم به نقاط دیگر صادر شده،از خصوصیات عمده ی این گیاه نگهداری ساده ی آن است و نیاز به هیچگونه اطلاعات تخصصی ندارد
گل عبائی به خاطر تحمل شرایط سخت سمبل مقاومت گیاهان می باشد.
عبائی به تیره سوسنیها  تعلق دارد و گونه های آن بسیار کم می باشد.
عبائی گیاهی است علفی با ساقه ی زیرزمینی که برگها با دمبرگ تقریبا بلند به ساقه های زیرزمینی متصلند.برگهای دائمی،کشیده و چرخی شکلند به رنگ سبز تیره و دارای خطوط طولی در روی سطح برگ هستند.
در گیاه عبائی بیشتر سبزی و دائمی بودن برگها مطرح است.دارای گل آبی یا بنفش بسیار کوچک و فاقد پایه می باشند.گل ها به هیچ وجه جنبه ی تزیینی ندارند،نکته جالب توجه ازنظر  علمی آن است  که گل عبائی برخلاف گیاهان تیره سوسنیها دارای هشت پرچم با تخمدان چهار حجره ای است.میوه عبائی گرد و گوشتی با دانه های زیاد است.
نکته مهم در مورد گیاه عبائی
چنانچه شرایط محیطی شما بنحوی است که از نظر نور،حرارت و رطوبت برای نگهداری گیاهان مناسب نیست، می توان گیاه عبائی را در این شرایط نگهداری نمود.عبائی جزء گیاهانی است که می توان آن را در مکان های کم نور نگهداری کرد.
عبائی سخت ترین شرایط را در محیط تحمل نموده و نیاز به خاک خاصی ندارد.تکثیر آن در اوایل بهار از طریق تقسیم ریشه متصل به برگ انجام می گیرد.
بهتر است در مورد عبائی تعویض گلدان زیاد انجام نگیرد و گلدان ها زیاد بزرگ نباشند،دقت نمایید حجم برگ گیاهان همیشه چند برابر اندازه ی گلدان باشد.
بهتر است به جای تعویض گلدان و تعویض خاک هر ساله مقداری از سطح خاک گلدان را خارج نموده و خاک جدید به سطح خاک گلدان اضافه شود.
علیرغم سازگاری برگ عبائی با شرایط مناسب بهتر است هرازچند گاه با کود های محلول در آب اسپری شده و ریشه نیز با کود محلول تقویت گردد.انتخاب گلدان های سفالی بدون لعاب برای گیاه عبائی بسیار مناسب است.همچنین می توان در تقویت گیاه هر ساله به مقداری کمی کود دامی پوسیده به خاک گلدان اضافه نمود.
برگ عبائی چنانچه در فضای باز مانند تراس یا حیاط نگهداری  شود بهتر است در فصل گرم در مکان سایه قرار گیرد و مستقیما در معرض وزش باد نباشد.این گیاه تقریبا آفت خاصی ندارد.اسپری نمودن برگها ی گل عبائی در فصل گرم به شادابی گیاه کمک بزرگی است و از سوختگی لبه ی برگها جلوگیری می نماید.
مهندس برخورداری
طراحان طبیعت ترنج

 

 

 

تماس با مدیریت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp