سینگونیوم مینیاتور


آیا گیاه سینگونیوم مینیاتور وجود دارد؟
سینگونیم مینیاتور

سینگونیم مینیاتور

گیاه سینگونیوم یکی از گیاهانی است که در منزل میشه نگهداری کرد ،حالت بالا رونده دارد،رگبرگهای این گیاه در بعضی از گونه هاش  زرد رنگ است.ساقه گیاه تولید ریشه های هوایی زیاد می کند.
ساقه هایش رشد زیادی می کنند و از در و دیوار بالا می روند.با حذف قسمتهای بالایی ساقه ها می تواند باعث  رشد جانبی بیشتری این گیاه شد. در فصل تابستان هر هفته سه بار و در زمستان یک بار در هفته به آن آب بدهید.اسپری نمودن آب روی برگها بخصوص در تابستان به رشد بهتر سینگونیوم کمک می کند
به نور سایه روشن نیازدارد. به طور کلی نور کم برای سینگونیوم به مراتب بهتر از نور زیاد است. آفتاب تند موجب سوختگی نوک برگها و رنگ پریدگی می گردد. در فصل تابستان آن را از کنار پنجره های آفتابگیر دور کنید.
در زمستان نباید هوا خیلی سرد شود. درجه حرارت مناسب برای سینگونیوم در زمستان 15 درجه سانتی گراد است، اما در تابستان گرمای بیش از 21 درجه سانتی گراد ممکن است آزاردهنده باشد
در اثر گرمای زیاد برگهایش قهوه ای می شوند. در این صورت باید برگهای قهوه ای را قیچی کنید. گیاه را به محل خنک ببرید و به آن آب بیشتری بدهید
  ولی با توجه به متراژ کنونی آپارتمانهای ما پس بهتره از سایز مینیاتور این گیاه استفاده کنیم که جای زیادی برامون اشغال نکنه.
یادم میاد زمانی که من این گیاه حدود یکسال پیش خریدم برگ های خیلی کوچیکی داشت ،الان با اینکه مدت زمان یکسال ازش میگذره کمی بگزرگتر شده،فروشنده میگفت نهایت ارتفاع این گیاه به 60 سانتی متر میرسه.در ضمن ای گیاه بومی جنوب امریکاست.
توی پاییز و زمستان میشه این گیاه رو توی خونمون نگه داریم،حتی با همون رطوبت اتاق،البته می تونیم توی مکان پرنورهم نگهداری کنیم  ولی نه نور مستقیم شدید که باعث میشه برگهاش رنگ پریده بشه.نور کمش هم ساقه ها بلند وعلفی میکنه.توی این فصل میشه توی خونه نگه داری کنیم ولی بهترین دماش 16-24 درجه است.
برای اینکه این گیاه همیشه شاداب باشه بهتر غبارپاشی روی برگهاش انجام بدیم.
راستی گلدونم زهکشیش دچار مشکل شده باید از گلدونی استفاده کنم که زهکشی خوبی داشته باشه چون اگر بسترش همیشه خیس باشه باعث پوسیدگی ریشه کیاهم میشه و خرابش میکنه.بهتره هر زمان که خاکش خشک شد بهش آب بدم.
تماس با مدیریت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp