کروتون


کروتون
کروتن

کروتن

کروتون ها دارای برگ های رنگی الوان هستند و در گلخانه برای دکوراسیون آپارتمان پرورش داده می شوند و به خاطر رنگ برگها و هم تنوع شکل برگها ارزش دارند.
منشا:
محل اصلی آن جزایر مالازیا است و در قرن نوزدهم به دنیای خارج صادر شد و تا کنون علاقه مندان  بسیاری را جلب کرده و فعالیت جهت انتخاب و اصلاح نژاد و هیبریدیزاسیون شدت یافته است .
شکل ظاهری:
این گیاهان درختان کوچک یا درختچه ای، برگها منفرد و یکی در میان که تمام یا حاشیه آن دارای رنگهای روشن است که قابلیت تغییر نیز دارند.وقتی گیاه تازه و جوان است برگها به رنگ سبز و زرد هستند که پس از رشد کامل رنگ اصلی برگ قرمز می شود.اگرچه در سایه کاملا فرق دارد و این ترکیب رنگ ممکن است از رنگهای زرد و نارنجی و قرمز تشکیل شود.گلها منفرد نر و ماده به صورت آرایش خوشه ای در یک محور قرار دارند که از نظر تزیین دارای ارزش کمی هستند.
طریقه کشت:
کروتون در محل اصلی که به آن عادت دارد به خوبی و سادگی رشد می کندو تا آنجا رشد می کند که به صورت درختچه ای ضخیم و قوی درآید.کروتون منحصرا در گلخانه خیلی گرم و مرطوب کاشته می شودو حرارت موردنیاز آن در زمستان بین  18تا 20درجه  سانتی گراداست.در مناطقی که یخبندان و سرما وجود ندارد در بیرون و هوای آزاد نیز رشد می کند.آنها به نور زیاد ولی غیرمستقیم و رطوبت بالا احتیاج دارند.
فاکتور مهمی که این گیاه را در وضعیت خوبی قرار می دهد خاک است.پیشنهاد می شود از مخلوطی که دارای 4 قسمت موادآلی،ا قسمت خاک خوب و 1 قسمت ماسه می باشد استفاده گردد.
تکثیر آن بوسیله قلمه است.از روش خوابانیدن نیز استفاده می شود مخصوصا برای دوباره جوان کردن آنهایی که پیر شده اندو برگ های پایین را از دست داده اند قلمه را در هنگام زمستان و بهار گرفته و بعد از اینکه در ماسه ریشه زده شد در گلدان دیگری می کارند.

 

تماس با مدیریت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp