Sansevieria


سانسوریا
سانسیوریا

سانسیوریا

تحقیقاتی که  بر روی گیاهان مختلف انجام  شده است  نشان می دهد  تقریباً هر هشت متر مربع حداقل یک گیاه متوسط یا بزرگ نیاز دارد..
گیاهان تصفیه کننده هوا مانند یک فیلتر عمل می کنند. برگهای آنها هوا را جذب کرده، و به این طریق سموم و مواد زائد را از هوا می گیرند و در ساختار خود ذخیره می کنند. هرچقدر اندازه برگها (یا تراکم آنها) بزرگتر باشد میزان هوایی که فیلتر می کنند بیشتر است. در نتیجه به بیماری های تنفسی، آلرژی ها و قارچ ها دیگر دچار نخواهیم شد..
جالب است بدانید بررسی ها نشان داده اند که علایمی مانند سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرماخوردگی در صورت وجود گل و گیاه در خانه کاهش پیدا می کند. گیاهان آپارتمانی می توانند ۸۷ درصد سموم هوا را طی ۲۴ ساعت از بین ببرند.
فرمالدئید در دود سیگار، چسب های لوازم چوبی، اسفنج های عایق بندی در و پنجره و عایق های به کار رفته در دیوارهای خانه  و حشره کش ها وجود دارد. تماس با آن موجب تحریک بینی، چشم و گلو می شود. بنزن در جوهر، روغن و برخی انواع رنگ وجود دارد و تماس طولانی مدت با آن موجب سردرد، خواب آلودگی و در برخی افراد کاهش اشتها می شود.
رنگ ها و جلادهنده ها هم منبع اصلی تری کلرواتیلن در خانه هستند. این مواد در تمیزکننده ها، عطرها، مبلمان و وسایل خانه هم وجود دارند. با استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی می توان علایم ناشی از تماس با این آلاینده های شیمیایی را که شبیه علایم سرماخوردگی هستند، کاهش داد.
برای این که گیاهان حداکثر تاثیر خود را در پاک سازی هوا داشته باشند، بهتر است آنها را در اتاق خواب، نشیمن که لوازم الکترونیکی زیادی مانند تلویزیون در آنجا استفاده می شود و آشپزخانه بگذارید. در اتاق کارتان هم اگر لوازم برقی مثل کامپیوتر و پرینتر و… هست، حتما چند گلدان قرار دهید.
گیاه سانسوریا جزء گیاهان تصفیه کننده هوا محسوب میشود.گیاهی بسیار زیبا و بی دردسر برای تصفیه هوا خانه است.این گیاه برای رشد به نور و آب کمی نیاز دارد،در صورت نگهداری خوب گل های ریز و معطری تولید میکند. سانسوریا گیاهی است که در طول شب دی اکسید کربن هوا را جذب و اکسیژن آزاد می کند و کار پاکسازی هوا را انجام میدهد.وجود حداقل 6 تا 8 گیاه متوسط به ازای هر نفر باعث میشود کیفیت هوای داخل به سطح پاک برسد.
تماس با مدیریت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp