گیاهان تصفیه کننده هوا

ارسال شده در تاریخ اکتبر 7, 2015 | 0 دیدگاه


گیاهان تصفیه کننده هوا

آلودگی هوای شهرهای بزرگ همیشه یکی از نگرانیهای شهروندان بوده است ولی وقتی به نیمه دوم سال میرسیم این شرایط حاد تر میشود.

زندگی در این شهرها ادامه دارد و امکان ترک آن و پناه بردن به طبیعت برای همه میسر نیست ولی چه می توان انجام داد که بتوانیم زندگی در هوای سالم تری را تجربه کنیم؟

عده ای ماندن در فضاهای بسته مانند منزل و محل کار را پیشنهاد می کنند ولی با وجود اینهمه مواد شیمیایی و مصنوعی موجود درانواع چسب ها و رنگ ها وروغن ها و پلاستیک و فرش و موکت و رومبلی و … آیا این فضاها هم هوای سالمی دارند؟

اینروزها انواع دستگاههای تصفیه هوا با کارایی های متفاوت معرفی می شوند ولی آیا راه حل طبیعی تری وجود ندارد؟ چگونه می توان به جای رفتن به دامان طبیعت ویژگیهای آنرا به خانه آورد؟

معمولا بيشتر ما از گياهان و گلدان‌ها براي زیبایی خانه خود استفاده مي‌كنيم اما بعضی از اين گلدان‌هايي كه در خانه‌ها ‌مان مي‌گذاريم كاري بيشتر از يك زیبایی برای ما انجام می دهند ، وعلاوه بر زيبايي و حس مثبت که اين گل‌هان به ما مي‌دهند، با آلودگي‌هاي هوای داخل نیز مبارزه مي‌كنند و هوای سالم تری را به ما هدیه می دهند .

یکی از نگرانیهای افراد تولید دی اکسید کربن در شب توسط گیاهان است که با معرفی گیاهانی که در شب اکسیژن تو لید می کنند این مشکل نیز حل می شود .

در سری مقالات پیش رو به ترتیب این گیاهان را معرفی و نحوه نگهداری آنها را نیز بطور کلی اعلام می نماییم :

نخل اریکا

در ميان گياهان تصفيه كننده هوا، اين گياه يكي از بهترين و موثرترين گياهان است و سموم منزل را دفع مي‌كند. اين گياه بسيار مقاوم است نخل اريكا مي‌‌تواند رطوبت رساني كرده و حتي در طول زمستان به عنوان يك دستگاه بخور خانگي  عمل كند.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با مدیریت