گیاهان آپارتمانی

ارسال شده در تاریخ اکتبر 6, 2015 | 0 دیدگاه


گیاهان آپارتمانی

 

 

دیفن باخیا(aihcabneffiD):

این گیاه به افتخار aihcabneffiD . F . J گیاه شناس معروف آلمانی که در حدود سالهای 1830 مباشر کاخ شوانرون بود نامگذاری شده است . این گیاه بومی در مناطق گرمسیری آمریکا ( برزیل ، ونزوئلا،اکوادور و کلمبیا ) است . در بریتانیا معمولا به نام نی ِ بی صدا معروف ست. دیفن باخیا حدودا شامل 12 گونه است که متعلق به خانواده ی آراسیه میباشد که شامل گونه های برگی است که به دلیل زیبایی برگ هایشان با ارزش هستند مثل فیلودندرون و کالادیوم.

 

شکل ظاهری:

اینها گیاهان درختچه ای علفی با برگ های ایستاده یا خوابیده و ساقه ی آبدار و گوشتی هستند. برگها روی ساقه ای شبیه لوله قرار گرفته که نیمی از آن را با غلاف میپوشانند.برگ ها بزرگ با شکلی کشیده هستند و اساسا سبز میباشند اما به طور مختلف نقطه دار یا مرمری با رنگ های زرد و خاکستری متمایل به سبز ظاهر می شوند.رگبرگ ها معلوم و برجسته هستند.شیره ی آن سمی است ،مواظب باشید با دهان و چشم تماس پیدا نکند.

 

طریقه ی کشت:

همانظور که گفته شد این گیاهان به خاطر زیبایی برگ هایشان بسیار جالب هستند و زیاد در تزیین آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرند.پرورش آنها نیاز به حرارتی تا حدود 18.3 تا 20 درجه سانتیگراد رطوبت زیاد و اجتناب نمودن از تغییرات متناوب درجه حرارت دارند.آنها را میتوان با بذر تکثیر نمود ولی معمولا برای ازدیاد آنها روش قلمه یا خوابانیدن در گلخانه بین ماه های بهمن و اسفند استفاده میگردد.خاک مورد استفاده باید ساختمانی سبک داشته باشد و می تواند از مخلوط 3 قسمت مواد آلی،یک قسمت خاک خوب و کمی ماسه تشکیل شده باشد.در شروع بهار هر سال باید گلدان آن عوض شود.برای نگهداری این گیاه در خانه باید مطمئن بود که گیاه در جایی که نور غیر مستقیم دارد و محل آن خنک است قرار گیرد.

 

طریقه ی آبیاری:

خاک گلدان باید تقریبا نیمه مرطوب بوده و نباید زیاد آبیاری شود.

 

انواع گونه ها:

چندین گونه تزیینی وجود دارد که در گل فروشی ها قابل دسترس است.دوتا از آن ها عبارتند از:

  1. actiP. D دارای برگ های سبز ، سبز و سفید است و گونه ای از آن iinnamneJ دارای برگ های رگه دار و نقطه دار است ، در حالی که گونه ای دیگر acifingaM دارای نقطه های در طول رگبرگ هاست.
  2. eniuges .D دارای برگ های سبز و سفید است و سه گونه ی مختلف آن عبارتند از :

silibon , ararutil , atarorri که کمتر معروف هستند.

گونه های دیگری که به طور تجارتی پرورش داده می شوند عبارتند از:

iesuaB. D : برگها زرد مایل به سبز با بلوک های سبز تیره و نقطه های سفید هستند.

iinnamwoB. D : برگها دارای بلوک های سبز تیره و روشن هستند و بومی ژاپن می باشند.

iinoslehS.D : بومی کلمبیاست با برگ های سبز و زرد.

anigeR.D : بومی آمریکایی جنوبی است با برگهای سبز و سفید.

 

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با مدیریت